BLOG

BLOG

  Az Bilinen, Çok İşe Yarayan 10 Google Servisi
Google'ın arama dışında depolama hizmetlerinden sosyal ağa birçok farklı hizmet sunduğunu biliyoruz. Şirket, bize bir belge düzenleme, video yükleme ve bir e-posta hizmeti de sunuyor. Ancak Google'ın önümüze serdiği olanaklar bu kadarla kısıtlı değil. Arama devinin bize sunduğu hesap etkinliği analizi, arkadaşlarınızın konumunu izleme gibi az bilinen hizmetler de var. İşte bunlardan bazıları.

  Google, Adwords’ü mobil ile aynı platformda bir araya getiriyor
Son beş çeyrekte tıklama başına reklam maliyetlerinin düşmesine engel olamayan Google, en büyük kar aracı olan Adwords’ü mobil ile aynı platformda bir araya getiriyor. Gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan karşılayan şirket, resmi blogundan yaptığı duyuruda, Adwords servisini mobil ile birleştiren yeni “Enhanced Campaigns” (Geliştirilmiş Kampanyalar) hizmetini tanıttı.

  2013 Teknoloji Trendleri
Teknoloji kullanımında yaş algısının gün geçtikçe önemini yitirdiği günleri yaşıyoruz, ayrıca zaman ve mekan algısı da dijital dünyamızda eskisi kadar belirgin ayıraçlar koymuyor hayatımıza. Mobilitenin oldukça arttığı 2012 yılının ardından 2013 ile ilgili dijital trendleri sizler için derledik.

  Gmail’den Cinsiyet Açılımı
Dünyanın en büyük arama motoru markası Google’ın ürünü olan Gmail üyelik sisteminde üçüncü cinsiyeti kabul etti. Eşcinsellerin de birçok haklar edindiği, kendilerini saklamadan özgürce ifade etme haklarını ellerine alması, başka mecraları da yenilikler yapmaya davet etti.

  Mobil Cihazlar Bilgisayarları Solladı
Hayatımızın parlayan yıldızı bilgisayarların ışığı artık sönüyor.
Sadece bilgisayarlar aracılığı ile interneti kullanma artık demode sayılabilir. İnternete yalnızca bilgisayarla ulaşanların sayısı gittikçe azalıyor. Sebep basit; mobil cihazlar.
ABD’deki kullanıcılar için yapılan bir araştırmanın dediğine göre; internete yalnızca bilgisayarlar üzerinden erişen kullanıcıların sayısı 2012 yılında 240 Milyon iken 2016 yılında bu sayı gerileyecek.

 
Toplam : 10 Ýlk Sayfa Bir Önceki Sayfa  Sayfa :1 - 2 - Bir Sonraki Sayfa  Son Sayfa